NUOMONĖ: "KRANTO" VIDURINĖS MOKYKLOS BENDRUOMENĖS POZICIJA DĖL GARGŽDŲ PARKO VYSTYMO SPRENDINIŲ

Siūlome jums susipažinti su Gargždų "Kranto" vidurinės mokyklos pastabomis dėl parengtų parko vystymo alternatyvų ir kai kurių jų sprendinių.
"Kranto" vidurinės mokyklos teritorijos tvarkymas ir funkcinis zonavimas

NUOMONĖ: KAIP TURĖTŲ ATRODYTI PARKAS?

Ruošiant Gargždų miesto parko vystymo galimybių studiją, buvo siekiama paskatinti savo nuomonę dėl parko tolesnio plėtojimo/tvarkymo pareikšti ir netoli parko gyvenančius gargždiškius - tam į Kvietinių, Kranto ir Sodo gatvių namų pašto dėžutes buvo išmėtyta apie 50 skrajučių. Deja, nesulaukėme nė vieno paprasto ar elektroninio laiško, bet tikimės, kad parko "kaimynai" neliko abejingi ir bent jau pasyviai seka galimybių studijos rengimo procesą. Visgi, vieną greta parko gyvenančio gargždiškio nuomonę mes gavome dar 2010 m. birželio mėn. Todėl norime ją pristatyti ir jums.
Pasiūlymai senosios parko dalies tvarkymui (D. Skladaitis, Sodo g., 2010 m. birželis)

INTERVIU: „DU ŽODŽIAI – NEUTRALI VIETA“

Šį kartą pristatome jums pokalbį su Gargždų miesto jaunimo atstovais. Pokalbis vyko Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre, 2010m. gruodžio 2 d. Diskusijoje dalyvavo laisvalaikio centro direktorė Skaidra Karalienė, centro direktoriaus pavaduotoja Jūratė Jocienė ir Gargždų jaunimo atstovai: Martynas Mickus, Saulius Balčiūnas, Toma Mačiulskytė ir Vytautas Burlingis. Nors ir nesulaukėme didelio būrio miesto parko atnaujinimo projektu susidomėjusių jaunuolių, visgi pokalbis buvo ilgas, kai kada nenuoseklus, bet įdomus ir apimantis daug aktualių parko vystymo klausimų. Pokalbio santrauką publikuojame vėliau, nes tokį pagedavimą (arba jo visai nepublikuoti) išreiškė kai kurie diskusijos dalyviai.
"Ežio" aikštelė - svarbiausia jaunimo interesų Gargždų parke erdvė

SKAITINIAI: GARGŽDŲ PARKO IŠPLANAVIMO PROJEKTAS (1981)

Siūlome jums susipažinti su 1981 metais parengtu Gargždų miesto parko išplanavimo projektu (pagrindiniu brėžiniu ir aiškinamuoju raštu). Vieni plane numatyti parko tvarkymo ir formavimo sprendiniai buvo įgyvendinti ir išliko iki šių dienų, kiti sunyko. Kai kurie sprendiniai netgi galėtų būti perkelti ir į šiuo metu rengiamą Gargždų miesto parko vystymo koncepciją, tačiau kiti yra nebeįmanomi dėl pasikeitusių žemės nuosavybės santykių ar kitų apribojimų.
Gargždų miesto parko išplanavimo projektas (1981 m.). Nužymėjimo brėžinys (M1:500).

KVIETIMAS: DISKUSIJA APIE PARKO VYSTYMO ALTERNATYVAS

Gargždų miesto parko gaivinimo iniciatyvinė grupė dar kartą kviečia visus miestiečius ir kitus parkui neabejingus žmones į diskusiją apie parko vystymo alternatyvas. Diskusija vyks sausio 20 d. (ketvirtadienį), 18 val. Gargždų miesto bendruomenės patalpose (Naujoji g. 5). Laukiame visų!

GARGŽDIŠKIŲ ATSILIEPIMAI APIE PARKO VYSTYMO ALTERNATYVAS (1)

Alėja tarp "Kranto" vid. mokyklos ir miesto stadiono

Gyvenu Gargžduose, todėl pamaniau, jog vertėtų išsakyti savo nuomonę dėl parko atnaujinimo. Man asmeniškai priimtinesnis atrodo antrojoje alternatyvoje pateiktas skvero erdvės variantas, t.y. neapimantis karių kapinių – tai būtu įdomu, nauja ir gražu. Apjungiant karių kapines, skveras užimtų daugiau teritorijos nei jam reikia – geriau jį praplėsti tik truputi. Patekimas į parką iš „Kranto“ vidurinės mokyklos pusės, mano nuomone, tinkamesnis antrojoje alternatyvoje, t.y. alėjos tipo erdvė – gautųsi šioks toks balansas, nes vienoje parko pusėje būtų modernus skveras, o kitoje – natūraliai atrodanti alėja. Ačiū už išklausymą.

PROCESAS: GARGŽDŲ MIESTO PARKO VYSTYMO ALTERNATYVOS (SPRENDINIŲ PAVYZDŽIAI)

Atsižvelgdami į Gargždų miesto bendruomenės išsakytas pastabas dėl parko vystymo alternatyvų pateikiame jums kai kuriuos sprendinius iliustruojančius pavyzdžius.

Jei nematote pristatymo, ji perziureti galite ČIA.

Dėl techninių problemų, kai kurios iliustracijos pristatyme nerodomos, todėl patariame pristatymą parsisiųsti į savo kompiuterį ir tuomet peržiūrėti. PARSISIŲSTI IR PERŽIŪRĖTI PRISTATYMĄ GALITE PASPAUDĘ ŠIĄ NUORODĄ.

GARGŽDŲ MIESTO BENDRUOMENĖS POZICIJA DĖL PARKO VYSTYMO GALIMYBIŲ STUDIJOS ALTERNATYVŲ PASIRINKIMO

Susipažinę su pateiktomis Gargždų miesto parko vystymo alternatyvomis, atmetame pirmąją, kaip menkai išplėtotą ir netinkamą, bei trečiąją, nes bendruomenė negali įtakoti siūlomo užstatymo Kvietinių gatvėje. Tolimesniam vystymui ir detalizavimui pasirenkame antrąją alternatyvą. Tačiau prašome atsižvelgti į šias pastabas:
  1. vienareikšmiškai negalime nuspręsti ir sutarti dėl teritorijos, kurioje galėtų atsirasti jūsų siūlomas skveras, todėl prašome pateikti šios vietos vizualizacijų bei analogijų 2 ir 3 alternatyvose išskirtoms zonoms;
  2. manome, jog dar vieno reikšmingo įėjimo į parką ties „Kranto“ mokykla atsiradimas yra būtinas. Tačiau norėtųsi, jog būtų panagrinėta šioje teritorijoje automobilių parkavimo, žmonių srautų bei žemėvaldų problematika;
  3. mūsų nuomone, 2 ir 3 alternatyvose nepakankamai detalizuotas bei išnagrinėtas aktyvių ir pasyvių zonų santykis, neįvardintos funkcijos (paslaugos). Kadangi neturime detalizavimo, tai abejuose minėtuose pasiūlymuose šios zonos beveik nesiskiria. Prašome įvardinti, kokia veikla numatoma siūlomose funkcinėse zonose, pateikite analogus ar konkrečius sprendinius