PROCESAS: GARGŽDŲ MIESTO PARKO VYSTYMO ALTERNATYVOS

Pateikiame jums Gargždų miesto parko vystymo alternatyvas pristatančią medžiagą. Primename, kad tik nuo jūsų aktyvumo priklauso, kuri iš parko vystymo alternatyvų bus toliau detalizuojama (sprendimą dėl tinkamiausios alternatyvos priims Gargždų miesto bendruomenės iniciatyvinė grupė) ir dar kartą pateikta jūsų teismui.

INTERVIU: „NORISI PARKĄ IŠNAUDOTI, ĮSILEISTI JĮ Į VIDŲ...“

Pristatome jums pokalbį su LIJO fenomeną sukūrusiais žmonėmis: UAB „Damava“ direktoriumi Dainiumi Šatkumi ir architektu Luku Rekevičiumi. Pašnekovai šiuo metu įgyvendina projektą „Parko namai“, kurio pasekoje Gargždų parko kaimynystėje, šalia LIJO pastato esančiame atvirame plote, turėtų iškilti dar du gyvenamieji pastatai. Kalbėjomės ne tik apie LIJO fenomeną, „Parko namų“ projektą, bet ir Gargždų miesto parko dabartį bei ateitį. 

LIJO: prieš ir po (foto: andrebaldi.lt)

PROCESAS: PRELIMINARIOS GARGŽDŲ MIESTO PARKO VYSTYMO ALTERNATYVOS

Kitą savaitę Gargžduose numatomas parko vystymo alternatyvų viešas pristatymas. Preliminari renginio data ir laikas - 2010 gruodžio mėn. 22 d., 18 val. Renginio vieta - "LIJO" konferencijų salė. Norėdami jus sudominti apsilankyti pristatyme, jau dabar siūlome jums suipažinti su kai kuria Gargždų miesto parko vystymo alternatyvas pristatančia medžiaga. Taip pat tikimės, kad ši informacija paskatins kai kurias visuomenės grupes, kurios iki šiol viešai dar neišreiškė savo pozicijos dėl tolesnio parko vystymo (pavyzdžiui, jaunimą, verslininkus ir kt.), kuo skubiau tai padaryti.


 

INTERVIU: „PARKAS TURI STIPRINTI VISUOMENĖS TAPATUMO JAUSMĄ SU MIESTU IR JO ISTORIJA“

Pristatome jums pokalbio su Gargždų krašto muziejaus darbuotojais (kuratore, pavaduojančia direktorę, Sigita Bučnyte, vyr. fondų saugotoja Roma Paplauskiene, istoriku Mariumi Mockumi) santrauką. Pagrindiniai šio pokalbio tikslai buvo supažindinti internetinio dienoraščio skaitytojus su šia institucija, atskleisti jos ir Gargždų parko ryšius ar jų plėtojimo galimybes.

Atvelykio šventė šalia Gargždų krašto muziejaus (foto: Gargždų krašto muziejus)

INTERVIU: „MES ESAME PARKO DALIS, PARKAS - MŪSŲ“

Pristatome jums pokalbį su všį „Gargždų futbolas“ direktoriumi Nerijumi Galvanausku. Pagrindinis šio pokalbio tikslas yra supažindinti jus su šiuo metu rengiamos Klaipėdos rajono sporto strategijos preliminariais sprendiniais, kurie tiesiogiai liečia sporto įrenginių, esančių Gargždų miesto parko kaimynystėje, atnaujinimą ir plėtrą. Taip pat kalbėjomės apie Gargždų miesto parko dabartį ir ateitį. 

Banga - Ekranas (foto: sveriga.net)

GARGŽDŲ MIESTO BENDRUOMENĖS POZICIJA DĖL PARKO ISTORINIŲ TYRIMŲ

Siekiant atgaivinti ir toliau funkciškai vystyti Gargždų miesto parką, atsargiai ir su šiek tiek padidintu dėmesiu reikia žvelgti į senąją istorinę parko dalį. Pasak Gargždų krašto muziejaus darbuotojų, išsamesnių dvaro komplekso bei parko istorinių tyrimų iki šiol nėra atlikta. Šis darbas reikalauja papildomų lėšų, o labiausiai laiko (2-3 metų) ir nuoseklaus mokslinio darbo. Bendradarbiaujant su Gargždų krašto muziejumi bei istorike Janina Valančiute buvo surinkta gana nemažai istorinės medžiagos rengiant Gargždų miesto parko galimybių studiją. Pripažįstame, jog išsamesni istoriniai tyrimai būtų reikšminga pagalba toliau planuojant parko atgaivinimą, tačiau dėl laiko ir lėšų stygiaus šiuo metu papildomi darbai šioje srityje nebus atliekami. Mes manome, kad šiame parko atgaivinimo etape pakankama vadovautis jau surinktais istoriniais duomenimis. Taip pat pabrėžiame, kad Gargždų miesto parko vystymo procese ateityje turi būti numatyta galimybė atlikti išsamesnius parko istorinius tyrimus, jų pagrindu ir nedestrukcinius archeologinius tyrimus, pasitelkiant šiuolaikines technologijas. Taip pat sutinkame su galimybių studijos rengėjų nuomone, jog istorinio parko atkūrimas turi įgauti platesnę prasmę. Daug svarbiau yra suvienyti ir atrasti tokią parko tapatybę, kurioje sutilptų istorija su dvaro laikų atspindžiais bei fragmentais, rusų karių kapinėmis, tremtinių bei partizanų atminimo memorialais, dabartinės aktyvios visuomenės poreikis turėti funkcionalią viešąją erdvę bei būtų palikta nesuniokota, nepervartota erdvė ateities kartoms.

KLAIPĖDOS RAJONO POLICIJOS KOMISARIATO REKOMENDACIJOS DĖL PARKO VYSTYMO GALIMYBIŲ

Preliminarioje Gargždų miesto parko galimybių studijos rengimo programoje buvo numatyta panagrinėti kriminogeninę situaciją parke ir jo prieigose. Pagrindinis to tikslas – išanalizuoti nusikalstamos veiklos struktūrą parke ir jo prieigose, palyginti ją su tendencijomis Gargždų mieste ir Klaipėdos rajone. Ši informacija turėjo atskleisti tikrąją parko kriminogeninę situaciją, padėti suformuluoti rekomendacijas parko projektavimui. Šiuo tikslu mes kreipėmės į Klaipėdos rajono policijos komisariatą ir gavome operatyvų jų atsakymą "dėl Gargždų miesto parko vystymo galimybių ir kriminogeninės situacijos". Todėl siūlome ir jums susipažinti su šiuo raštu.

INTERVIU: GARGŽDŲ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRO BENDRUOMENĖS POREIKIAI

Šį kartą pristatome jums pokalbio su Gargždų socialinių paslaugų centro darbuotojais (direktore Aiste Stankuviene, vyriausiąja socialine darbuotoja Vilma Bružiene, socialinėmis darbuotojomis Živile Jurgutiene, Zose Stoniene ir Inga Lukšiene) santrauką. Pagrindiniai šio pokalbio tikslai buvo supažindinti internetinio dienoraščio skaitytojus su šia institucija, atskleisti jos ir Gargždų parko ryšius ar jų plėtojimo galimybes bei panagrinėti galimus parko vystymo scenarijus ir Gargždų socialinių paslaugų centro vaidmenį juose.

Žaidimai parke (foto: www.gargzduspc.lt)

INTERVIU: „ATMINTIS TURI BŪTI IŠSAUGOTA“

Šį kartą pristatome jums pokalbio su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininku ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariu Česlovu Tarvydu santrauką.

Česlovas Tarvydas (foto: www.klaipedos-r.lt)